Přeskočit na obsah

Ohlédnutí za první zastávkou Sony Action Cam Czech Freeski Tour v Deštné v O.h.

První letošní zastávku Sony Action Cam Czech Freeski Tour máme za sebou a my tu máme konečně report s fotogalerkou a videem!!

Počasí je u nás sice víc jak na levačku, ale to nám nezabrání abychom neodstartovali třetí ročník série Sony Action Cam Czech Freeski Tour! Letos nás čekají dvě zastávky a ta první měla svoji premiéru v Orlickejch horách na Deštný, kterou asi nemusíme žádnýmu freeskierovi dvakrát představovat. Jako každej rok se jelo celkem ve čtyřech kategoriích, a to děti (0-15 let), junioři (16-19 let) a muži a ženy! Samozřejmě se jelo o body do celkového hodnocení, takže nebylo radno nějakej závod vynechat. V parku na Deštný nás poslední lednovej víkend sluníčko přivátalo s otevřenou náručí, a tak nic nebránilo odpálit první slopestylovej závod, kterej tady vypukl na dvou jibovejch a dvou skokovejch platformách!

FOTOGALERKA OD JIRKY NOVOTNÝHO ZDE

Dvě finálový jízdy pak nejmíň vyšli bejvalýmu boulaři Lukáši Vaculíkovi aka Vaculovi, kterej si jako nejstarší kmet finále odvezl šestej flek! Jeden z našich nejlepších jiberů Martin Moudrý tentokrát vyrazil lehce polechtat i skoky a vůbec se neztratil. Za svoje stylovky do 540 a 360 nakonec bral pátej flek. Vyježděnost z domácího parku pak potvrdil další místní borec a to Patrik Kříž, kterýmu o pět bodů uniklo třetí místečko!

Nejlepší trojka pak byla celkem jasná a pochybnosti o soudcování mělo asi smysl jako hledat heterosexuály na koncertu Justina Biebra. Pěknej návrat po zranění kolena předvedl Fanda Jetmar, kterej letos věkem už zamířil mezi největší chlápáky. Jeho tradiční switch cork až misty 540 a cork 900 mu jednoznačně přinesly bronzovou příčku. Už od začátku bylo jasný, že o vítězství se popere dvojka Šimon Bartík a Dan Hanka. Šimba nijak zbytečně neriskoval sázel unnatural 720 a epesní cork 900 tail, a tím si jasně pojistil druhý místo. Na první flek tak nevylítl nikdo jiný než domácí raubíř Dan Hanka, kterej se svým kombem unnatural switch 720 a switch 1080 shifty jasně neměl konkurenci a zaslouženě sebral první flek a nejvíc bodů do celkového hodnocení!!

FOTOGALERKA OD JIRKY NOVOTNÉHO ZDE

Ženy:

1. Bára Nováková
2. Gábina Janoušková

Děti:

1. Tomáš Vich
2. Štěpán Hudeček
3. Vojta Ševeček
4. Kuba Roj

Junioři:

1. Radek Palkoska
2. Martin Liška
3. Ondra Novák

Muži:

1. Dan Hanka
2. Šimon Bartík
3. Fanda Jetmar
4. Patrik Kříž
5. Martin Moudrý
6. Lukáš Vaculík

Video by Petr Suchý:

Druhá zastávka Sony Action  Cam Czech Freeski Tour ja naplánovaná na 19. března v Peci pod Sněžkou! Vidíme se!!

Generální partner:

Hlavní partneři: