Přeskočit na obsah

ČP BA Matylda 9.9.2023 BIG AIR – výsledky

1.Zastávka CZECH FREESKI TOUR 2024 na Matyldě za námi!

Zima zatím stále v nedohlednu, počasí tropické, ale už máme za sebou první zastávku CZECH FREESKI TOUR 2024, která se konala 9.9. v Jumaparku na Matyldě. Počasí bylo více než parádní a tak se mohlo závodit jak se patří!

Celým závodním dnem se nesla přátelská atmosféra za doprovodu skvělé hudby, dobrého jídla z grilu a chlazeného pití. Fanoušci se koupali v okolí skoku, odkud podporovali závodníky například z paddlebopardů, nebo odpočívali v Prima Cool chill zoně.

Závodilo se v disciplíně BIG AIR a zúčastnilo se celkem 27 závodníku napříč 3 kategoriemi.

Z kvalifikace, ve které bylo opravdu na co koukat, se do finále probojovalo v každé kategorii 6 závodníků. Ve finále měl každý závodník 3 skoky, z nichž se počítali dva nejlepší do finálového součtu.

Kategorii dětí ovládl s přehledem Damián Kiszka s triky switch left 900 mutegrab a  left cork900 tailgrab. Druhej flek bral mladej zabiják Oliver Zouhar se super left cork 720 mutegrab a right 360 safety grab. Třetí flek urval náš slovenský bratr Filip Kolesár, který vytasil sideflip japan grab a cork 720.

Kategori žen ovládla zaslouženě Terka Nečasová s triky left misty flip 540 mute grab a right 540 tailgrab před Májou Krauerovou, která skákala super right 360, a svou mladší ségrou Zuzkou Nečasovou.

Královskou kategorii mužů ovládl dle předpokládů juniorský reprezentant Petr Muller s triky left double cork 1260 tailgrab a right cork 900 reversemute grab. Druhej flek bral překvapivě nováček v této kategorii Lukáš Peterka, který vsadil na lehčí triky, které ale bezpečně odjel a vyneslo mu to krásné 2.místo. Lukáš skákal triky Left cork 900 tailgrab a super vysokou switch left 900 mute grab. Dalším účastníkům finále se nepovedlo odjet čistě svůj druhý trik a tak bral 3.flek Tomáš Peč, za super right doublecork 1260 safety grab! Nepopulární brambora zbyla na Eliasze Kiszku, který ale skočil krásnou switch left cork 1080 s mutegrabem!

Celou galerii si zobrazíte ZDE.

Všem závodníkům gratulujeme k super výkonům a divákům děkujeme za vytvoření super atmosféry!

Dále bychom chtěli poděkovat především našim sponzorům a partnerům (OAKLEY, FREESKIER.CZ, ARMADASKIS.CZ, JUMPARK MATYLDA, PRIMA COOL, SWIX, CZECHSKI AND SNOWBOARD, AUDI CZECH REPUBLIC, AUTOPALACE, MONZAS, VEOLIA, GOPASS), bez kterých bychom CZECH FREESKI TOUR nemohli uspořádat.

Těšíme se na další zastávky CZECH FREESKI TOUR v zimní sezoně, nejbližší zastávka 10.2.2023 v Deštném v OH, kde se pojede disciplína SLOPESTYLE. 

Výsledková listina: